اگر شرایط صلح مهیا باشد، از خون پدرم می‌گذرم

  1. صفحه نخست
  2. اخبار ویژه
  3. اگر شرایط صلح مهیا باشد، از خون پدرم می‌گذرم

به گزارش پردیس امروز به نقل از ایلنا، «احمد مسعود»، پسر «احمد شاه مسعود»، رهبر فقید افغانستان تاکید کرد که در صورت فراهم شدن شرایط برای صلح و امنیت از خون پدرش که دو روز پیش از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱ کشته شد، می‌گذرد.

مسعود گفت: «ما آماده گفت‌و‌گو با طالبان هستیم و با این گروه تماس‌هایی داریم، حتی پدرم نیز با طالبان صحبت کرد. او در سال ۱۹۹۶ بدون هیچ محافظی در خارج از کابل با طالبان صحبت کرد و به آن‌ها گفت: شما چه می خواهید؟ اجرای دین اسلام؟ ما نیز مسلمان و خواهان صلح هستیم، پس بیایید با هم کار کنیم».

وی افزود: «با این حال گروه طالبان می‌خواهد هر چیزی را با سلاح تحمیل کند که ما این را نمی‌پذیریم. اگر آن‌ها خواهان صلح هستند، با ما صحبت و همکاری کنند ، ما همه افغان هستیم و صلح برقرار خواهد شد».

مسعود در ادامه گفت: «‌طالبان در دوران پدرم نتوانست شمال را تصرف کند، سپس القاعده او را در نهم سپتامبر کشت، اما من تمایل و آمادگی دارم که برای ایجاد صلح و امنیت و ثبات در کشور خون پدرم را ببخشم».

وی تاکید کرد: «ما آماده‌ایم که از طریق مذاکرات سیاسی با طالبان یک دولت فراگیر تشکیل دهیم، اما آنچه قابل‌قبول نیست تشکیل دولتی افراط‌گراست که نه تنها برای افغانستان بلکه برای منطقه و جهان تهدید جدی خواهد بود».

وی بر اهمیت تمرکززدایی در افغانستان تاکید کرد و گفت: «ما در حال حاضر با طالبان صحبت می‌کنیم و امیدواریم راه‌حلی پیدا کرده و به هر گونه جنگ پایان دهیم. آنها می‌گویند که با تروریسم بین‌المللی مخالف هستند‌، اما ما باید این را به صورت عملی ببینیم. امیدواریم آن‌ها واقعاً این را بخواهند».
منبع خبر: خبرگزاری ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بر چسب ها

اخبار مرتبط

چند رسانه ای

پربیننده ترین اخبار

آخرین اخبار

فهرست