نتیجه یک پژوهش:

واکسیناسیون آنفلوانزا احتمال سکته ناشی از کرونا را کاهش می‌دهد

  1. صفحه نخست
  2. مهمترین اخبار روز
  3. واکسیناسیون آنفلوانزا احتمال سکته ناشی از کرونا را کاهش می‌دهد

نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد، احتمال بروز حمله قلبی و سکته مغزی ناشی از ابتلا به کرونا با واکسن آنفلوانزا کاهش می‌یابد.
به گزارش پردیس امروز به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس و اکونومیک تایمز، نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد، احتمال بروز حمله قلبی و سکته مغزی ناشی از ابتلا به کرونا با واکسن آنفلوانزا کاهش می‌یابد و تزریق این واکسن ممکن است دربرابر این عوارض محافظ باشد.

به گفته محققان، طی یک هفته پس از تشخیص کووید ۱۹ خطر اولین حمله قلبی سه تا هشت برابر و خطر سکته اولیه به دلیل انسداد عروق خونی سه تا شش برابر افزایش می‌یابد.

طبق یک مطالعه که توسط محققان سوئدی صورت گرفته و هزارنا بیماررا تحت بررسی قرار داده، واکسن آنفلوانزا می‌تواند به سلامت بیشتر مبتلایان به کرونا کمک کند.

محققان نزدیک به ۷۵ هزار بیمار کووید ۱۹ را که نیمی از آنها به تازگی واکسن آنفلوآنزا دریافت کرده بودند را مورد مطالعه قرار دادند؛ آنها همچنین دریافتند تعداد کمتری از بیمارانی که واکسن آنفلوآنزا تزریق کرده‌اند به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری یا اورژانس نیاز پیدا می‌کنند و تعداد کمتری از آنها لخته خون خطرناک در پاها داشته‌اند؛ با این حال مطالعاتی مانند این نمی‌تواند ثابت کند که واکسن آنفولانزا نتایج بهتری را ایجاد کرده یا اینکه چگونه ممکن است این کار را انجام داده باشد. نویسندگان این پژوهش یادآور شدند: مطالعات قوی‌تر و بزرگتر به اعتبار این یافته ها و تعیین اینکه آیا تأکید بیشتر بر واکسیناسیون آنفلوانزا پیامدهای نامطلوب را در بیماران مبتلا به SARS-CoV-۲ بهبود می‌بخشد کمک می‌کند.
منبع خبر: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بر چسب ها

اخبار مرتبط

چند رسانه ای

پربیننده ترین اخبار

آخرین اخبار

فهرست